W jaki sposób można korzystać z wynajmu samochodów

Wynajem samochodów jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli pilnie potrzebujemy auta. Sprawdza się też, jeśli potrzebujemy zasilić firmową flotę pojazdów. Skorzystanie z takiego sposobu niesie wiele dalszych korzyści. Przede wszystkim jest o wiele tańsze niż leasing czy zakup. Koszty wypożyczenia pojazdów dla firmy można wpisać, jako koszty uzyskania przychodu. W związku z tym odprowadzane podatki będą niższe. Kolejna zaleta to brak długoterminowego zobowiązania finansowego. Umowa może być zawarta na krótki czas. Najczęściej są to 24 miesiące.

Stawki wynajmu samochodów możemy dopasować do naszych możliwości finansowych. Dostępnych jest wiele różnych marek aut, to kolejna możliwość dopasowania do potrzeb. Zarówno firmy jak i osoby prywatne mogą w trakcie trwania umowy wymienić samochód na inny.

Kolejne szczegóły

wypożyczalnia samochodów

Wszystkie wynajmowane samochody posiadają pełne pakiety ubezpieczeń i likwidacji szkód komunikacyjnych. To nadal nie wszystkie zalety wynajmu.  Kolejne cenne elementy oferty to:

  • 24 godzinny assistance na terenie całego kraju,
  • Błyskawiczna realizacja zlecenia z dostarczeniem auta na adres wskazany przez nas adres,
  • Gwarancja dostępu do zastępczego samochodu w razie awarii,
  • Kompleksowa obsługa techniczna i serwisowa, wliczona w cenę. Podobnie jak usługi osobistego doradcy. W wypożyczalniach standardem staje się pakiet wymiany i przechowywania opon.

Od razu rzucająca się w oczy zaleta wynajmu samochodów to fakt, że nie jest to zakup ani leasing. Nie potrzebne są, więc liczne dokumenty. Zakup bardzo często wiąże się z kredytem, co w tym wypadku nie jest konieczne. Warto odnotować, że proces oceny finansowej jest uproszczony i zdecydowanie mniej rygorystyczny niż w przypadku starania się o kredyt. Wszystkie dokumenty do wypełnienia sprowadzają się do jedną umowę z jedną fakturą jednej umowy wraz z fakturą. Wypożyczalnie starają się ułatwić formalności swoim klientom.

Zdecydowanie dobre rozwiązanie

Wynajem samochodów jest dobrym rozwiązaniem dla firm, ale też dla osób prywatnych.

Podstawową cechą wynajmu są niższe koszty niż w przypadku zakupu albo leasingu. Po wygaśnięciu umowy wynajmu samochód można kupić. Nie jest to jednak obowiązkowe. Możliwe jest inne, bardziej korzystne rozwiązanie. Jest nim podpisanie nowej umowy dotyczącej całkiem innego pojazdu.

Warto korzystać z umów długoterminowych, które są połączeniem „rent a car” i klasycznego leasingu operacyjnego. Prostsze wyjaśnienie tego zagadnienia to po prostu zakup usługi transportowe a nie samego samochodu. Pozwali nam to na elastyczne dopasowanie auta do indywidualnych potrzeb. Co bardzo istotne, w trakcie trwania umowy możemy wymienić pojazd na inny.

W ofertach wypożyczalni znajdują się nowe samochody, ale też można wynająć używane. Obie kategorie posiadają aktualne przeglądy techniczne. Nie ma, więc mowy o żadnych usterkach.