Praca za granicą dla kierowcy – gdzie warto jechać?

W dzisiejszych czasach, codziennie możemy zaobserwować zjawisko konsumpcjonizmu. Poprzez to, coraz bardziej i częściej otwierają się nowe sklepy, powstaje wiele nowych firm, które potrzebują kierowców i dostawców.

Wiele osób pracuje na takim stanowisku. Dla wielu, praca taka stanowi przyjemność. W każdym kraju można spotkać ogromną liczbę tirów, nie tylko na autostradzie. Pojazdy posiadające dwie przyczepy TIRowe, przejeżdżają przez niemalże każde większe miasto. Kierowcy, którzy pracują w charakterze dostawców, mają bardzo proste zadania, polegające na rozwożeniu towaru do pobliskich lub bardziej odległych supermarketów lub firmowych sklepów.

Dodatkowo, bardzo często dostawcy wożą meble lub narzędzia i maszyny do konkretnych klientów. Wyprawy takie trwają od paru dni do tygodni. Praca dostawców jest świetna dla osób, które doskonale radzą sobie na drodze, mają zmysł orientacji i umieją odnaleźć się w każdych warunkach i sytuacjach. Codziennie pojawiają się tysiące nowych ofert pracy na portalach społecznościowych czy w serwisach.

Obecnie, dość duża ilość ogłoszeń o pracy dla kierowców pochodzi od pracodawców z innych krajów, w tym często z Austrii i Niemiec. Kierowcy polscy chętnie przyjmują takie zlecenia, ponieważ jest to opłacalne.

praca za granicą opieka

Praca dla kierowcy w Niemczech

Coraz więcej osób od dawna wyjeżdża w inne kraje Europy w celu poszukiwania pracy. Największą popularnością tego procederu mogą cieszyć się Niemcy. W tym kraju bowiem przebywają miliony Polaków. W Niemczech można się podjąć tak naprawdę każdej pracy. Dlatego też kierowcy znajdują tam zatrudnienie w niejednej firmie. Najbardziej potrzebni są ci kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii C oraz E. Dzięki tej umiejętności, kierowcy tacy posiadają wymagane umiejętności, by móc podjąć pracę w charakterze kierowcy.

Jedynym warunkiem najczęściej jest orientacja w terenie. Szybkość w działaniu również jest docenianym atutem – znaczna większość kierowców z doświadczeniem może szczycić się tą umiejętnością. Znalezienie pracy w zawodzie kierowcy nie jest zbyt trudnym zadaniem. Z roku na rok pojawia się na rynku niemieckim mnóstwo nowych firm, w której powstaje ogromna liczba stanowisk pracy.

Kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii C+E, mogą szybciej znaleźć pracę w Niemczech, najczęściej w charakterze dostawcy.

Praca za granicą z zakwaterowaniem

Miejsca, w jakich można zostać zatrudnionym jako kierowca i dostawca, to przede wszystkim:

  • hurtownie,
  • supermarkety,
  • firmy meblowe,
  • sklepy z odzieżą markową.

praca za granicą dla mężczyzn

Są to najbardziej popularne typy firm, w jakich zatrudniani zostają polscy kierowcy. Ich praca w charakterze dostawcy polega na odbieraniu towaru z siedziby firmy lub z magazynu i dostarczanie towaru do klienta lub do poszczególnych supermarketów. Często jednak praca taka wymaga częstych wyjazdów za granicę. Natomiast kierowcy CE w Niemczech czy w Austrii nie mogą narzekać ani na zarobki, ani na warunki zatrudnienia.

Warto dodać, że obecnie funkcjonuje wiele profesjonalnych serwisów internetowych i agencji, które publikują swoje oferty. Jeszcze kilka lat temu, na portalach społecznościowych mogliśmy spotkać się z niepełnymi ogłoszdeniami, które nie posiadały konkretnej stawki czy formy zatrudnienia.

Często można się było natknąć na oferty bez podania informacji o firmie czy lokalizacji. Tego typu oferty były szybko odrzucane przez potencjalnych zainteresowanych, gdyż oferowane zarobki były zaniżone, a miejsce pracy znajdowało się daleko poza obrzeżami miasta. Dziś, nowoczesne serwisy oferują szczegółowe, konkretne oferty bezpośrednio od pracodawców. Wielu Polaków szuka zatrudnienia za granicą i może znaleźć ciekawe, dobrze płatne oferty z zakwaterowaniem.

Warto zajrzeć na stronę popracuj.eu, gdzie znajdują się oferty pełne i różnorodne.