Nowoczesne, elektryczne łóżko dla dzieci

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne dla dzieci to specyficzna kategoria wśród mebli medycznych, dedykowana do bardzo konkretnego odbiorcy ale jednocześnie wyjątkowo potrzebna w różnego rodzaju ośrodkach opiekuńczych, szpitalach, hospicjach czy domach prywatnych małych pacjentów cierpiących z powodu chorób przewlekłych czy niepełnosprawności ruchowej.

Elektrycznie sterowane i dopasowane do rozmiarów dziecięcych łóżka elektryczne znacząco poprawiły jakość rehabilitacji najmłodszych pacjentów. Czym się charakteryzują tego typu sprzęty, jakie wyposażenie można w nich znaleźć i dlaczego warto inwestować w łóżka dedykowane dla małych pacjentów?

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne dla dzieci – najważniejsze zalety

Wśród zalet łóżek elektrycznych dla najmłodszych pacjentów można wymienić przede wszystkim wygodę leżenia, jaką gwarantują wymiary dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży. W przeciwieństwie do standardowych łózek szpitalnych dla dorosłych, łóżka dziecięce są mniejsze i dzięki temu ich segmenty podnoszą się w punktach dopasowanych do rozmiarów ciała dziecka, a nie dorosłego. Uniesienie zagłówka czy części pod nogami nie będzie wymagało tutaj przesuwania całego ciała do odpowiedniej pozycji.

łóżko dziecięce elektryczne

Do wzrostu młodszych pacjentów dostosowano tu także zakres wysokości podnoszenia łóżka – jeśli dziecko miałoby mieć możliwość samodzielnego schodzenia czy przesiadania się na fotel, łóżko musi dawać możliwość obniżenia się niemalże do samej podłogi.

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne dla dzieci zostały przygotowane z myślą o małych pacjentach, ale i ich opiekunach – dźwiganie dziecka nie jest tak trudne, jak w przypadku opieki nad pacjentami dorosłymi, ale przy dłuższej opiece bywa uciążliwe jeśli opiekun nie może podnieść wysokości łóżka do swojego poziomu i swobodnie zająć się swoim podopiecznym.

Elektryczna regulacja wysokości i kątów nachylenia poszczególnych segmentów łóżka daje swobodę pracy opiekunom.

Ważnym elementem łóżek elektrycznych dla dzieci są zastosowane barierki boczne przystosowane do rozmiarów dziecięcych, tak by gwarantowały wysokie bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. Samo łóżko jest też na tyle estetyczne, by z powodzeniem wpasować się w wystrój pokoju dziecięcego, czy to w szpitalu czy w domu prywatnym.

Wyposażenie łóżek elektrycznych dla dzieci

Poza standardowym leżem z regulowanymi segmentami nóg i zagłówka, zwężonymi potrójnymi barierkami zabezpieczającymi dziecko przed wypadnięciem, wygodnym materacem oraz konstrukcją z regulowaną wysokością, łóżka elektryczne dla dzieci są wyposażane w cały szereg dodatkowych funkcji.

łóżko elektryczne dziecięce
Model elektrycznego łóżka dziecięcego ze sklepu online X-REH.

Jako że łóżko przeznaczone jest dla dzieci, producenci stosują tu często różnego rodzaju blokady regulacji tak, by dziecko nie mogło samodzielnie modyfikować swojej pozycji leżenia i stworzyć dla siebie bezpośredniego zagrożenia. Pilot do regulacji łóżka posiada więc nie tylko możliwość blokady funkcji, ale i specjalnie schowany uchwyt niedostępny dla dziecka znajdującego się na łóżku. Ważnym elementem wyposażenia podstawowego będzie też wysięgnik z uchwytem, który umożliwi dziecku samodzielne podciąganie się do pozycji siedzącej.

Dodatkowe propozycje wyposażenia do łóżek elektrycznych dla dzieci mogą obejmować zarówno inne warianty materaców (np. materace przeciwodleżynowe), jak i pasujące do łóżka podstawki typu tablet, stoliki przyłóżkowe na kółkach czy szafki przyłóżkowe przystosowane wysokością i funkcjonalnością do potrzeb najmłodszych pacjentów.

Zakup łóżka rehabilitacyjnego dla dziecka

Ze względu na obecność młodych pacjentów w szpitalach, placówkach rehabilitacyjnych, czy sanatoriach, jedną z podstawowych grup do których kierowane są tego typu meble medyczne są właśnie różnego rodzaju placówki opiekuńcze. Mali pacjenci znajdujący się pod opieką lekarzy i specjalistów, a także swoich rodziców mogą poczuć się w nich dzięki kolorowemu i przystosowanemu do ich potrzeb łóżku znacznie lepiej i bardziej komfortowo, co oczywiście wpływa na ich dobre samopoczucie i poprawia drogę leczenia.

Łóżka elektryczne są jednak przygotowane tak, by mogły zająć miejsce także w prywatnym domu dziecka wymagającego stałej opieki rodziców i spędzającego większą część swojego dnia w łóżku.

Zakup łóżek elektrycznych dla dzieci nie jest zadaniem łatwym, bo oprócz samej funkcjonalności znaczenie będzie tu miała jakość wykonania i przystosowanie łóżka do warunków medycznych potwierdzone odpowiednimi atestami.

Wybierając zakupy w sklepie online można nie tylko potwierdzić bez problemu rozmiary łóżka i sprawdzić, czy dopasuje się do posiadanej przestrzeni, ale także zweryfikować wszystkie niezbędne certyfikaty wymagane dla specjalistycznego wyposażenia medycznego.