Gdzie sprawdzą się najlepiej bramy szybkobieżne?

Bramy szybkobieżne są powszechnie stosowane w różnorodnych fabrykach,  halach produkcyjnych, a także w marketach. Warto jednak pamiętać, że ten model bramy możemy również wykorzystać do użytku domowego na przykład w momencie gdy zachodzi potrzeba oddzielenia na przykład garażu na dwie osobne części. Czym charakteryzują się bramy szybkobieżne i gdzie są wykorzystywane?

Charakterystyka bram szybkobieżnych

Bramy szybkobieżne wykonywane są z miękkiego materiału PVC, który doskonale sprawdza się zarówno w warunkach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Zastosowanie bramy na zewnątrz nawet w przypadku intensywnych opadów czy innych negatywnych czynników atmosferycznych może zapewnić odpowiednią izolację. Bramy szybkobieżne zaopatrzone są w miękkie, elastyczne zabezpieczenie krawędziowe, które nie posiada twardych, ani sztywnych elementów stanowiących niebezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Nawet w przypadku napotkania przez bramę przeszkody nie ma ryzyka zniszczenia lub jej uszkodzenia. Bramy szybkobieżne bardzo często wyposażone są w fotokomórkę lub czujniki, dzięki którym w przypadku napotkania w trakcie zamykania przeszkody, brama zatrzyma się i uniesie się do góry. Bramy szybkobieżne bardzo często wykorzystywane są w różnorodnych fabrykach, gdzie istotne jest tempo pracy. W związku z tym bramy posiadają ogromną zaletę jaką jest szybkie tempo działania, które pozwala na intensywną pracę bez zbędnych postojów. Bramy szybkobieżne w wielu przypadkach mogą zostać wyposażone dodatkowo w pas przezierny, który umożliwia zobaczenie co dzieje się po drugiej stronie. Brama może być swobodnie wykorzystywana przez różnorodne branże przemysłowe, a dzięki swojej wydajności i trwałemu wykończeniu mogą one służyć przez wiele lat. Ten model bram skutecznie wpływa na optymalizację pracy oraz oszczędzanie energii w fabrykach, w których konieczne jest zachowanie  określonego poziomu temperatury. Dobranie odpowiedniego modelu bramy umożliwia ich zastosowanie również w fabrykach czy magazynach, które wymagają sterylności.

Zalety wykorzystania bram szybkobieżnych

Bramy szybkobieżne są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, co spowodowane jest wieloma korzyściami płynącymi z ich zastosowania. Obecnie wiele firm oferuje bramy szybkobieżne, elastyczne, posiadające profil przypodłogowy. Bramy szybkobieżne mogą zostać wykorzystane nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach, dzięki temu że otwierają się one do góry, nie zajmując miejsca zarówno przed, jak i za otworem. Możliwość zastosowania szczelnych umocnień u dołu bramy gwarantuje, że zapewni ona doskonałe zabezpieczenie przemieszczeń sterylnych, które bardzo często występują w fabrykach zajmujących się przemysłem spożywczym i farmaceutycznym. Bramy szybkobieżne są również często spotykane w różnych marketach, gdzie oddzielają one cześć przeznaczoną dla klientów od części, do której nie mają wstępu osoby nieupoważnione. Są one dostosowane do intensywnej eksploatacji, dlatego nawet pomimo wielokrotnego zamykania i otwierania bramy w ciągu dnia, będzie ona skutecznie służyła przez długi czas.

Bramy szybkobieżne to sposób na zaoszczędzenie czasu w zakładach pracy. Pomagają usprawnić komunikację i transport co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, które prowadzą procesy produkcyjne wymagające pracy w wielu pomieszczeniach na terenie tego samego zakładu. Dlatego zdecydowałem się na zastosowanie bram szybkobieżnych Torsystem.

W zależności od tego, w jakim miejscu i w jakiej branży działa brama szybkobieżna, można zastosować różnego rodzaju opcje i akcesoria umożliwiające automatyczne otwieranie, zamykanie jak również zapewniające dodatkową ochronę. Możliwe jest również wykorzystanie przemiennika częstotliwości, dzięki któremu brama ma łagodny start oraz zatrzymywanie się. Grubość bramy, jej szerokość, wysokość, wykorzystanie elementów przezroczystych oraz wszelkich dodatkowych elementów zależy tylko od woli oraz indywidualnych potrzeb klienta. Szeroki wybór różnorodnych wersji gwarantuje, że każdy będzie w stanie znaleźć idealną bramę, która będzie sprawnie i prawidłowo funkcjonować przez wiele lat.