Dobry hotel biznesowy – to powinien oferować!

Znalezienie dobrego hotelu nie jest dziś trudne, szczególnie w dużych miastach gdzie branża hotelarska trzyma się naprawdę dobrze. Problemy zaczynają pojawiać się jednak w momencie, gdy do ogólnych wymagań odnośnie klasy hotelu czy rodzaju zakwaterowania dołoży się zapotrzebowanie na dostęp do sali konferencyjnej, konkretne menu w restauracji czy odpowiednie zaplecze techniczne hotelu. Wśród tych, które muszą sprostać jednej z najbardziej wymagających grup klientów znalazły się między innymi hotele biznesowe, które specjalizują się w spełnianiu potrzeb ludzi biznesu na różnych szczeblach swojej kariery. Co powinien oferować dobry hotel biznesowy?

Lokalizacja w centrum miasta

Zdecydowana większość hoteli biznesowych otwiera się w centrach dużych miast, gdzie może liczyć nie tylko na zainteresowanie ze strony klientów przyjezdnych, ale też i lokalnych, poszukujących spokojnego i profesjonalnego miejsca do prowadzenia różnego rodzaju rozmów służbowych. Co jednak ciekawe, coraz więcej tego typu miejsc otwiera się także na obrzeżach miast, w punktach gwarantujących co prawda dobry dojazd do centrum ale jednocześnie znacznie lepiej skomunikowanych z drogami wylotowymi. Nikt nie chce spędzać kilku godzin na dojeździe na spotkanie służbowe tylko po to, by następnie czekać kolejną godzinę w korkach przy wjeździe do centrum miasta.

Hotele zlokalizowane przy zjazdach z autostrady czy najważniejszych węzłach komunikacyjnych tak jak Jasek Hotel Wrocław dają szansę dobrego połączenia z miastem, a jednocześnie szybkiej ucieczki poza miejski ruch. Dodatkowy atut? Hotele zlokalizowane pod miastem mogą pozwolić sobie na rozwój ciekawej infrastruktury, jak choćby budowę pól golfowych które dla klientów biznesowych stanowią doskonałą formę klasycznej rozrywki.

Infrastruktura przygotowana na spotkania biznesowe

Trudno mówić o hotelu biznesowym bez poruszenia kwestii dostępu do w pełni wyposażonych sal konferencyjnych, które w wielu przypadkach decydują o wyborze konkretnego hotelu na planowane spotkanie z przedstawicielami firmy, partnerami biznesowymi czy pracownikami, w celu przedstawienia im nowych planów działania. Odpowiednio wygłuszone, gwarantujące pełną prywatność i poufność, a jednocześnie przygotowane pod względem technicznym sale konferencyjne zdolne pomieścić od kilku do nawet kilkudziesięciu osób to podstawa oferty każdego hotelu biznesowego. Te najlepsze mogą posiadać dodatkowo opcję połączenia kilku sal konferencyjnych w jedną, tak by mogły pomieścić liczne grono gości i w dalszym ciągu gwarantować doskonałe nagłośnienie, pełną obsługę zaplecza technicznego czy dostęp do bufetu, który na konferencjach jest przecież niezwykle istotny.

Hotel Jasek tworzy doskonałe warunki dla spotkań biznesowych.

Organizacja imprez firmowych

Z hoteli biznesowych korzysta się dziś nie tylko w celu organizacji oficjalnego spotkania firmowego z przedstawicielami branży z różnych obszarów kraju czy z zagranicy. Coraz częściej to właśnie hotele biznesowe wybierane są jako miejsce docelowe dla imprez integracyjnych, firmowych bankietów czy bardziej towarzyskich spotkań w gronie współpracowników i zarządu. Dobry hotel biznesowy powinien być na takie okazje przygotowany, dysponując nie tylko odpowiednią liczbą dobrze wyposażonych pokojów, bogatą ofertą menu czy opcją przejęcia obowiązków organizacji takiej imprezy, ale też dodatkowymi atrakcjami w obrębie hotelu gwarantującymi rozrywkę i przyjemnie spędzony czas wolny.

Wysoka jakość obsługi i zaplecza gastronomicznego

Trudno wyobrazić sobie dobry hotel biznesowy bez restauracji czy baru, jednak nie każdy z nich będzie przygotowany typowo pod profil klienta biznesowego. Dobry hotel biznesowy to przede wszystkim eleganckie i nowoczesne menu dające możliwość wyboru ciekawych dań, ale też rozbudowana karta alkoholi zarówno w restauracji jak i barze. To przy dobrym jedzeniu i winie załatwia się dziś wiele rozmów firmowych. Warto zadbać też o porządne menu lunchowe – kawa i słodkie ciastko to najlepsza zastawa na szybkie spotkania biznesowe.

Hotel powinien zadbać też o wysoką klasę zakwaterowania i obsługi. Klienci muszą liczyć na pełną prywatność i spokój podczas swojego pobytu, ale jednocześnie nie chcą przebywać w miejscu z wątpliwym wystrojem czy niedziałającym sprzętem. Dobre hotele biznesowe mają zwykle trzy lub nawet więcej gwiazdek, co świadczy jedynie o tym że wśród ich klientów pojawiają się osoby naprawdę wymagające i oczekujące najwyższej jakości w każdym obszarze swojego pobytu.