Obecnie, można zauważyć, iż ogromnym zainteresowaniem cieszy się zawód doradcy firmowego. Przede wszystkim, jest on opłacany, dzięki niemu zdobywamy cenne doświadczenie zawodowe, daje on możliwość awansu zawodowego i samorozwoju. Oczywiście, aby zostać doradcą w firmie, trzeba mieć ku temu odpowiednie predyspozycje oraz ukończone studia i kursy doskonalące. Ponadto, w tej branży jest duża konkurencja, w związku z czym, aby zaistnieć jako doradca firmowy, trzeba posiadać odpowiednie doświadczenie oraz predyspozycje zawodowe.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że doradca firmowy powinien także znać język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Oprócz tego, musi umieć obsługiwać nowoczesne oprogramowania komputerowe niezbędne w pracy finansisty oraz posiadać prawo jazdy kategorii B, gdyż często musi on jeździć na spotkania z kontrahentami, klientami czy bankowcami. Nie zapominamy także o doświadczeniu zawodowym, które jest bardzo ważne podczas wykonywanej pracy. Z pewnością, doradca firmowy powinien być komunikatywny, nie mieć żadnych problemów z nawiązaniem rozmowy. Musie także wyróżniać otwartością, przebojowością oraz umiejętnością przekonywania innych do swoich racji. Poza tym, w tym zawodzie wymagana jest poprawna dykcja, sumienność, lojalność oraz obowiązkowość.

Nie ulega wątpliwości to, że największą zaletą tej profesji są dobre zarobki. Otóż, na samym początku zarobić można w okolicach 3000 złotych brutto na miesiąc. Oczywiście, do tej kwoty należy jeszcze doliczyć premię i prowizje, które nierzadko przekraczają wysokość płacy zasadniczej. Warto zwrócić uwagę na to, że najlepsi doradcy firmowi mogą zarobić nawet 15-20 tys. brutto na miesiąc, dlatego wielu marzy o wykonywaniu tego zawodu. Ponadto, doradcy firmowi mogą zazwyczaj liczyć na dodatkowe profity, m.in. na służbowy telefon, laptop czy nawet samochód. Oprócz tego, mogą oni również liczyć na finansowanie szkoleń i warsztatów z zakresu doradztwa biznesowego. Warto jednak zaznaczyć to, że na liczne profity z racji wykonywania tej profesji mogą liczyć najlepsi specjaliści z branży, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i siłę przebicia.

Reasumując, doradca firmowy to przyszłościowy zawód, w związku z czym warto się szkolić w tym kierunku, gdyż wykonywanie tej profesji wiąże się z wysokimi zarobkami. Ponadto, jest to zawód prestiżowy, cieszący się dużym poważaniem oraz dający szansę awansu i to w szybkim czasie, jeżeli się okaże, że posiadamy predyspozycje do jego wykonywania.