Ile zarabia doradca firmowy?

Obecnie, można zauważyć, iż ogromnym zainteresowaniem cieszy się zawód doradcy firmowego. Przede wszystkim, jest on opłacany, dzięki niemu zdobywamy cenne doświadczenie zawodowe, daje on możliwość awansu zawodowego i samorozwoju. Oczywiście, aby zostać doradcą w firmie, trzeba mieć ku temu odpowiednie predyspozycje oraz ukończone studia i kursy doskonalące. Ponadto, w tej branży jest duża konkurencja, w związku z czym, aby zaistnieć jako doradca firmowy, trzeba posiadać odpowiednie doświadczenie oraz predyspozycje zawodowe.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że doradca firmowy powinien także znać język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Oprócz tego, musi umieć obsługiwać nowoczesne oprogramowania komputerowe niezbędne w pracy finansisty oraz posiadać prawo jazdy kategorii B, gdyż często musi on jeździć na spotkania z kontrahentami, klientami czy bankowcami. Nie zapominamy także o doświadczeniu zawodowym, które jest bardzo ważne podczas wykonywanej pracy. Z pewnością, doradca firmowy powinien być komunikatywny, nie mieć żadnych problemów z nawiązaniem rozmowy. Musie także wyróżniać otwartością, przebojowością oraz umiejętnością przekonywania innych do swoich racji. Poza tym, w tym zawodzie wymagana jest poprawna dykcja, sumienność, lojalność oraz obowiązkowość.

Nie ulega wątpliwości to, że największą zaletą tej profesji są dobre zarobki. Otóż, na samym początku zarobić można w okolicach 3000 złotych brutto na miesiąc. Oczywiście, do tej kwoty należy jeszcze doliczyć premię i prowizje, które nierzadko przekraczają wysokość płacy zasadniczej. Warto zwrócić uwagę na to, że najlepsi doradcy firmowi mogą zarobić nawet 15-20 tys. brutto na miesiąc, dlatego wielu marzy o wykonywaniu tego zawodu. Ponadto, doradcy firmowi mogą zazwyczaj liczyć na dodatkowe profity, m.in. na służbowy telefon, laptop czy nawet samochód. Oprócz tego, mogą oni również liczyć na finansowanie szkoleń i warsztatów z zakresu doradztwa biznesowego. Warto jednak zaznaczyć to, że na liczne profity z racji wykonywania tej profesji mogą liczyć najlepsi specjaliści z branży, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i siłę przebicia.

Reasumując, doradca firmowy to przyszłościowy zawód, w związku z czym warto się szkolić w tym kierunku, gdyż wykonywanie tej profesji wiąże się z wysokimi zarobkami. Ponadto, jest to zawód prestiżowy, cieszący się dużym poważaniem oraz dający szansę awansu i to w szybkim czasie, jeżeli się okaże, że posiadamy predyspozycje do jego wykonywania.