Wymiana walut online bez wychodzenia z domu

Dziś coraz trudniej wyobrazić sobie nasze życie bez udziału internetu. Internet zdominował prawie całkowicie nasze życie. W wirtualnym świecie, bez wychodzenia z domu robimy zakupy, a kupić możemy wszystko, od przysłowiowej igły, poprzez meble, ubrania, jedzenie, po samochód. Coraz częściej korzystamy w internetowych biur podróży wybierając wyjazd na wakacje, kupujemy bilety do kina czy na koncert. Siedząc wygodnie w fotelu i popijając ulubioną kawę możemy z pomocą internetu uczyć się języków obcych, uczestniczyć w różnych szkoleniach, tzw. e -learningach.

Możliwości wymiany pieniędzy online

Za pomocą portali społecznościowych kontaktujemy się ze znajomymi. Korzystając ze Skype możemy wirtualnie odwiedzać bliskich i znajomych przebywających w dowolnym miejscu na świecie i nie tylko z nimi porozmawiać, ale także widzieć dzięki kamerze internetowej. Również coraz częściej korzystamy z wymiany walut online. Umożliwia nam to kantor internetowy. Internetowy kantor umożliwia zakup czy wymianę walut bez wychodzenia z domu. Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie rachunku bankowego. Aby móc skorzystać z kantoru internetowego trzeba utworzyć konto w wybranym serwisie, podając wszystkie niezbędne dane, które będą zweryfikowane przez oprogramowanie. Po pomyślnej weryfikacji trzeba przelać środki pieniężne na podany rachunek bankowy i na podstawie automatycznie wyświetlonego kursu walut zlecić zrealizowanie wymiany. Dzięki pełnej automatyzacji mamy zapewniony błyskawiczny transfer. Z kantoru internetowego mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jaki i osoby prawne. Z internetowej wymiany walut możemy korzystać nie tylko za pomocą komputera, ale także wykorzystując różne urządzenia mobilne, po zainstalowaniu w nich odpowiednich aplikacji. Kurs walut jest aktualizowany na bieżąco, co 10 sekund. Transakcje w internetowym kantorze dokonywane są po kursie wymiany z momentu zatwierdzania transakcji. Serwis internetowy kantoru musi być odpowiednio zabezpieczony a transakcje zaszyfrowane, tak, aby zagwarantować bezpieczną wymianę walut online.

euro

Właściciele internetowych kantorów, co pewien czasy przeprowadzają testy bezpieczeństwa serwisu. Internetowy kantor wymiany walut mogą założyć osoby fizyczne, prawne i spółki niemające osobowości prawnej, ale warunkiem koniecznym jest brak przestępstw skarbowych na swoim koncie. Jeżeli ktoś posiada prawomocny wyrok za popełnienie przestępstwa skarbowe lub za przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych lub osobistych to całkowicie dyskwalifikuje go do założenia kantoru wymiany walut.

Co potrzebujesz do prowadzenia kantoru?

Zaświadczenie o niekaralności musi być przedkładane raz w roku organowi prowadzącemu rejestr kantorów. Drugim warunkiem koniecznym jest ukończenie specjalistycznego kursu z zagadnień prawnych i praktycznych, związanych z prowadzeniem kantorowej działalności. Szkolenie kończy się otrzymaniem świadectwa. Jeżeli kantor internetowy chce otworzyć osoba, która ma udokumentowaną przynajmniej roczną pracę w banku na stanowisku bezpośrednio związanym z transakcjami walutowymi i zna przepisy ustawy regulującej działalność kantorową to nie musi już kończyć specjalistycznego kursu.