Terminal kart płatniczych w działalności usługowej

Prowadząc własny punkt handlowy lub usługowy mamy wiele spraw na głowie. Opłacenie rachunków, kompletowanie towaru, oferowanie nowych usług. Na rynku jest spora konkurencja, nie możemy zostać w tyle. Zadowolenie klientów realnie przekłada się na obroty. Warto więc dbać o klienta.
Coraz więcej osób na co dzień płaci kartą zamiast gotówką. Nie noszą ze sobą zbyt dużo pieniędzy w tradycyjnej formie. Płacenie kartą jest wygodniejsze. Jeżeli nie posiadamy w naszym sklepie terminali płatniczych to może warto w nie zainwestować.

Jak to działa?

Nieustannie chcemy rozwijać biznes a, terminale płatnicze są pewną formą inwestycji. Musimy wyłożyć na nie pewną kwotę. Uzależniona jest od wybranego przez nas agenta rozliczeniowego. Pobiera on prowizję od każdej zawartej transakcji jak i opłatę z wynajem terminala płatniczego. Bezprzewodowe terminale są droższe od wersji stacjonarnych.
Mamy więc do czynienia z koniecznością ponoszenia kosztów. Na szczęście można też zaoszczędzić. Największe oszczędności notujemy z powodu rzadszych opłat za odprowadzanie gotówki z utargu do banku. Mniej pieniędzy w kasie tym rzadziej muszą być konwojowane do banku a to też generuje wydatki. Banki bardzo często pobierają prowizję od wpłat pieniężnych na nasze konto a więc nie dostajemy pełnej wpłaconej kwoty.
Ważny jest też fakt, że korzystając z terminali płatniczych, w razie włamania nasze straty będą znacznie mniejsze. Tak, więc koszty używania terminali nie są bardzo wysokie.terminale płatnicze oferta

                          Wpis powstał przy współpracy z biurem rachunkowym Mitaxx: http://www.mitaxx.pl

Zalety terminali

Największą zaletą terminali płatniczych są oczywiście zwiększone obroty. Klienci coraz częściej korzystają z płatności kartą. Idąc na zakupy często nie mają przy sobie gotówki. Jeżeli nasz sklep będzie wyposażony w terminal znajdziemy więcej klientów. Nie mając dostępu do terminalu w naszym punkcie handlowym klient wybierze się do innego sklepu.
Dzięki terminalowi płatniczemu możemy też rozszerzyć naszą ofertę o bardzo popularną usługę. Chodzi o sprzedaż doładowań do telefonu na kartę lub Mix, dowolnych operatorów i wszystkie dostępne kwoty.
Ważne jest też bezpieczeństwo transakcji. Nie zostaniemy oszukani fałszywymi pieniędzmi. Możemy też nieco podwyższyć ceny w związku korzystaniem z terminali płatniczych. Na pewno nasz punkt handlowy zyska opinię miejsca wygodnego dla klienta.

Coraz większa liczba konsumentów posługuje się kartami przy płaceniu z usługi lub zakupy. Korzystając z terminali płatniczych przyciągniemy większą liczbę klientów do naszego sklepu. Pokażemy się, jako miejsce gdzie w wygodny sposób można zrobić codzienne zakupy czy nabyć inne niezbędne towary. Terminale to też większe bezpieczeństwo transakcji i mniejsze koszty konwojowania utargu do banku.