Rozwój pracowników to rozwój firmy

Jeśli zależy ci na tym, aby twoja firma prosperowała coraz lepiej, przynosząc większe zyski, musisz poznać 3 sekrety udanej pracy. Dzięki nim możesz zmaksymalizować wyniki, które osiąga twój zespół, co przełoży się na wyniki całego przedsiębiorstwa.

Warunki w pracy

Większość firm funkcjonuje na zasadzie naczyń połączonych. Nawet jeśli jesteś wolnym strzelcem czy samotnym wykonawcą dla innego podmiotu, to liczba zleceń i ich efektywność nie zależy tylko od wysiłku jaki wkładasz w swoją pracę, ale od całej sieci zależności, jaką tworzą rynkowe trendy itd. Natomiast jeśli w firmie pracuje więcej osób, ostateczny rezultat, czyli oczekiwany zysk, jest sumą pracy wszystkich. Dlatego aby osiągać coraz wyższe zyski warto wiedzieć, jak można zachęcić swoich pracowników do lepszej pracy.

Nie chodzi oczywiście o wydłużanie czasu pracy ani wymuszanie lepszych efektów. Zmiany tak naprawdę zależą od nastawienia. A jak poprawić lub wręcz zmienić nastawienie, tak by za nim szła wyższa motywacja? Ważne jest otoczenie – jeśli pracownik może funkcjonować w przyjaznych warunkach, będzie mu łatwiej skupić się na swoim zadaniu, bo nie będzie go rozpraszać na przykład upał czy chłód albo hałas. Coraz więcej przedsiębiorstw przygotowuje dla swoich pracowników strefy relaksu, gdzie można odpocząć, zjeść coś, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę lub pograć na playstation.psychoterapeuta Warszawa

Pomoc psychoterapeuty i warsztaty

Kolejnym ważnym czynnikiem jest znajomość swoich mocnych stron i umiejętność ich wykorzystywania. Dlatego wiele osób decyduje się na udział w szkoleniach, które wskazują, jak odkryć swoją osobowość i ją rozwijać, zyskując nowe umiejętności i pogłębiając te już posiadane. Pozwala to lepiej wykorzystać swój potencjał – ale najpierw trzeba go poznać. Trzecią opcją jest wreszcie profesjonalny psychoterapeuta, będący w stanie przepracować ze swoim klientem wiele wydarzeń z jego życia. Wyciągając z nich wnioski można wiele się o sobie dowiedzieć i na nowo kształtować swoją osobowość.

Profesjonalnie prowadzona psychoterapia wcale nie musi wiązać się z przeżytą traumą czy trudnymi przeżyciami. Często staje się ona po prostu sposobem, by lepiej poznać siebie. Psychologowie pracy i profesjonalni trenerzy organizują często szkolenia, które pozwalają pracownikom lepiej się zżyć. To szczególnie ważne, jeśli istotnym czynnikiem w firmie jest praca zespołowa. Szanujący się zespół szybciej dojdzie do dobrych wniosków i przedstawi lepsze efekty swojej pracy.