Mieszkania na sprzedaż w programie MDM

Nowe mieszkania od dewelopera można dziś zakupić w popularnym od 4 lat programie MDM – mieszkanie dla młodych. Ustawa z 2013 roku wprowadziła znaczne zmiany, jeśli chodzi o zakup pierwszego mieszkania. Młodzi ludzie dzisiaj nie zawsze mają możliwość zakupić zupełnie nowe mieszkanie bez kredytu, zważając na ceny mieszkań. Program MDM jest jedynym takim w Polsce, który umożliwia zakupienie dość dużego mieszkania dla przynajmniej dwóch osób. Deweloper jest nam w stanie sprzedać mieszkanie w tym programie, jeśli spełnimy wszystkie wymagane warunki. Oferta ta dotyczy nie tylko młodych osób, jednak jest ona kierowana głównie do tych, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Oczywiście zakup mieszkania wiąże się z kredytem. Istnieje jednak wiele korzyści, które płyną ze skorzystania z MDM.

Dlaczego warto wybrać dofinansowanie mieszkanie dla młodych?

  • Osoby kupujące mieszkanie mogą liczyć na spłatę kredytu przez pierwsze 5 lat, po spełnieniu wszystkich warunków.
  • Oferta jest ważna w przypadku osób poniżej 35 roku życia. W przypadku małżonków, ważny jest tylko wiek osoby młodszej. Limit ten nie obowiązuje, gdy małżeństwo posiada co najmniej troje dzieci.
  • Wielkość mieszkania może wynosić maksymalnie 75m2. Gdy małżeństwo posiada trójkę dzieci lub więcej, limit ten zwiększa się o 10m2.
  • Istotna jest kwestia dopłaty do kredytu, jaki trzeba wziąć na spłatę mieszkania. 10% obowiązuje w przypadku osób samotnych lub bez dzieci. 15% natomiast przysługuje osobom, które wychowują jedno dziecko. Na 20% dopłaty mogą liczyć rodzice dwójki dzieci, a na 30% ci, którzy mają trójkę dzieci albo i więcej.
  • Osoby, które chcą wziąć udział w programie, nie mogą być właścicielami innego domu lub mieszkania. Zasada ta nie obowiązuje w przypadku, gdy małżeństwo posiada troje dzieci.
  • Co do wkładu własnego – osoby chcące zakupić mieszkanie, muszą określić wkład własny w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości mieszkania.
  • Dodatkowo, cały okres spłaty kredytu nie może być krótszy niż 15 lat.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie MDM?

Mieszkania, które można zakupić od dewelopera są zupełnie nowe. Osoby, które wezmą udział w programie MDM i spełnią wszystkie warunki programu, będą mogły zakupić wybrane mieszkanie. Warto zaznaczyć, że mieszkania MDM są ściśle określone. By uzyskać korzyści płynące z oferty, trzeba wybrać mieszkanie od dewelopera, który oferuje mieszkania na sprzedaż właśnie dla tych, którzy biorą udział w tymże programie.
Ceny mieszkań są różne – najniższe sięgają ok. 170 tysięcy, najwyższa cena zaś waha się około 450 tysięcy. Istotne jest, by wybrać mieszkanie, które będzie odpowiadało naszej kandydaturze. Osoby niemające dzieci mogą szukać mieszkań, których powierzchnia nie przekracza 75m2. Jeśli rodzina składa się z dwójki rodziców i trójki dzieci, możliwe jest uzyskanie mieszkania o powierzchni 85m2.