Kim jest radca prawny?

Radca prawny to osoba wykonująca zawód prawny, polegający na udzielaniu wszelkiej pomocy prawnej. Radca prawny ma bowiem obowiązek przyjmowania interesantów i udzielania im wszystkich niezbędnych informacji  każdej dziedziny prawa. Jest to osoba, która posiada pełne uprawnienia do wykonywania swojej funkcji – radcy prawni muszą bowiem posiadać wyższe wykształcenie na kierunku prawa.

Obowiązki i zadania radcy prawnego

Obowiązki radców prawnych są podobne do obowiązków adwokata i prawnika. Można by powiedzieć, że radca prawny jest zawodem znajdującym się ‘’pomiędzy’. Jest to osoba, do której możemy przyjść z każdym problemem natury prawnej, radca prawny bowiem napisze za nas lub dla nas – czyli w naszym imieniu – pismo, które będziemy musieli wnieść do sądu jako wniosek lub zawiadomienie o przestępstwie. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach możemy udać się po pomoc do kancelarii radców prawnych. Osoby te bowiem dołożą wszelkich starań, byśmy możliwie jak najlepiej skorzystali z ich usług. Radcy prawni pomogą nam rozwiązać nasze prywatne, prawne problemy.

Przede wszystkim, radca prawny ma obowiązek doradzić nam w różnych sytuacjach dotyczących każdej dziedziny prawa. W momencie, gdy mamy do napisania ważny wniosek, odwołanie lub wezwanie, kancelaria radcy prawnego będzie stanowiła odpowiednie miejsce, w którym będziemy mogli uzyskać pomoc. Radcy prawni stanowią najczęściej zgrany zespół – w kancelarii radców prawnych wszyscy razem pracują na swój sukces. Dlatego też, zgłaszając się ze swoim problemem, możemy liczyć na pomoc od każdej osoby pracującej w kancelarii radców prawnych. Osoby te mogą nas również skierować w inne miejsce, w którym otrzymamy dodatkową pomoc.

Profesjonalna kancelaria radcowska działa chociażby w Jaworznie – radca prawny Agata Kościuk zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę prawną i wsparcie w różnego rodzaju przedsięwzięciach.

radca prawny Jaworzno

Wsparcie radcy prawnego – kiedy warto go szukać

Często wydaje się nam, że każda sprawa musi zakończyć się drogą sądową. Jednak, gdy udamy się do kancelarii radcy prawnego, będziemy mogli przekonać się, że wiele spraw nawet na tle prawnym, można załatwić inaczej niż na drodze sądowej. Warto posiadać tę wiedzę, by w przyszłości móc w jak najprostszy sposób rozwiązać swoje prawne problemy.

Radca prawny jest osobą skłonną do udzielenia nam pomocy z każdej dziedziny prawa. Dzięki temu, możemy liczyć na jego pomoc i poradę w każdej, najmniejszej nawet sprawie. Radca prawny może sprawować rolę obrońcy przed sądem lub przed urzędami. Co prawda, nie posiada on takich uprawnień co adwokat, jednak każdy radca prawny będzie mógł nam pomóc we właściwy sposób. Możemy liczyć na radcę prawnego w każdej sprawie – musimy tylko udać się do odpowiedniej kancelarii radców prawnych. Właściwy wybór miejsca, w którym uzyskamy pomoc, jest często kluczową sprawą. Dlatego przed zgłoszeniem się do kancelarii, musimy poczytać opinie oraz zakres obowiązków danych osób.