Jak znaleźc i gdzie szukać nieruchomości w Szczecienie?

Poszukiwanie wymarzonej nieruchomości – czysta przyjemność czy istny koszmar? Z pewnością korzystanie z wielu platform umożliwiających znalezienie idealnej nieruchomości nie pozwoli na sytuację, która doprowadzi, ze poszukiwania staną się nocnym koszmarem spędzającym sen z powiek.

Poszukiwania w celu zakupu bądź wynajmu nieruchomości mogą być zajęciem wielce zajmującym czas oraz prowadzącym do mozolnego przeglądania portali internetowych. W dzisiejszych czasach poszukiwanie nieruchomości rozszerza się zarówno o portale internetowe jak i biura, które zarządzają sprzedażą i poszukiwaniem wymarzonego lokum.

W Szczecinie rynek nieruchomości jest niezwykle ruchomy a poszukiwania „wymarzonego gniazdka” mogą ciągnąć się miesiącami jeśli nie podejdzie się do tego tematu w odpowiedni sposób. Ze względu na sposoby poszukiwania nieruchomości najpopularniejsze są portale internetowe, na których sprzedający mogą zamieszczać ogłoszenia wraz ze zdjęciami i ceną. Często dochodzi jednak do sytuacji gdzie ogłoszenia są od dłuższego czasu nie aktualizowane bądź posiadają zawyżone ceny lub ukryte wady. Na przykład sprzedający zamieszczając ogłoszenie na portalu internetowym może ukryć takie informacje o mieszkaniu jak ciążące na nim zadłużenia czy podobne sprawy, które uniemożliwiają bezstresowe kupno mieszkania czy domu.

Kolejną możliwością poszukiwania nieruchomości w Szczecinie są biura, które zajmują się sprzedażą domów, mieszkań oraz pomieszczeń biurowych. Aby skorzystać z ich usług należy udać się do odpowiedniego oddziału, który zajmuje się sprzedażą nieruchomości w danym rejonie. Kolejnym etapem będzie podanie wszystkich swoich preferencji odnośnie nieruchomości. W przypadku budynków mieszkalnych jest to między innymi informacja o preferowanej:

  • Ilości pokoi
  • Metrażu
  • Lokalizacji
  • Cenie

Pracownicy biura sprzedaży nieruchomości posiadając podstawowe informacje mogą dopasować oferty, które przedstawiają do potrzeb potencjalnego klienta. Można uniknąć wtedy niepotrzebnego marnowania czasu na przeglądanie ofert, które są daleko od preferencji klienta. Decydując się na wybór pośrednictwa sprzedaży należy liczyć się z faktem, że biuro takie pobiera pewne prowizje związane ze sprzedażą nieruchomości. Często jest to około 10 do 20% więcej od ceny nieruchomości. Bywają jednak sytuacje gdzie prowizję biura płaci właściciel sprzedawanej nieruchomości.

Do głównych zalet rozwiązań związanych z wykorzystaniem biura sprzedaży nieruchomości zaliczyć można przede wszystkim: kompleksową obsługę interesanta, łatwa dostępność, możliwość rozmowy z fizycznym pracownikiem biura, kompleksowe doradztwo osób posiadających dużą wiedzę, więcej ofert nieruchomości, które niedostępne są dla klientów indywidualnych. Zaletami poszukiwania nieruchomości na portalach internetowych są przede wszystkim: szybkość, łatwość poruszania się po portalu oraz ogólnodostępność ofert dla klientów.

Wadami portali internetowych jest ryzyko wystąpienia oszustw ze strony nieuczciwych sprzedawców oraz problemy z kontaktami wśród kontrahentów. Do wad biur rachunkowych zaliczymy przede wszystkim nieco wyższą cenę oraz przymus poświęcenia większej ilości czasu na dojazd do biura sprzedaży nieruchomości oraz czas na rozmowę z pracownikiem biura, który dopiero wtedy przedstawi zainteresowanej osobie oferty sprzedaży.

Pamiętajmy, że nie ma złotego środka jeśli chodzi o temat poszukiwania nieruchomości. Szczególnie w Szczecinie – mieście, które prężnie się rozwija i wciąż napływa coraz więcej ludności chcącej się osiedlić w tych rejonach.  W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze jest kupno nieruchomości na kredyt – szczególnie wśród młodych ludzi, małżeństw, które planują przyszłość w danym rejonie kraju czy miasta. Decydując się jednak na zakup warto korzystać z usług doradców kredytowych czy biur pośrednictwa sprzedaży nieruchomości. Zyskać można dzięki temu przede wszystkim bezpieczeństwo podczas zakupu nieruchomości oraz możliwość wyeliminowania większości oszustw, których dopuszczają się nieuczciwi sprzedawcy.