Bezprawne zwolnienie – kiedy potrzebny jest adwokat

Rynek pracy jest bardzo dynamiczny, szybko się zmienia. Możemy być zmuszeni do częstych zmian miejsca zatrudnienia. Przy poszukiwaniu swojego miejsca możemy trafić na nieuczciwych pracodawców. W takich sytuacjach musimy wiedzieć gdzie zwrócić się o pomoc.

Wykwalifikowany adwokat doradzi nam w sprawie prawa pracy. Może się zdarzyć, że nie wiedzieliśmy, jakie prawa nam przysługują. Możliwe, że zostaliśmy zwolnieni bezprawnie, może przysługiwać nam odszkodowanie. Wszystkiego dowiemy się w kancelarii prawnej.

Analiza umowy

Znaleźliśmy nową pracę i jesteśmy zadowoleni z siebie. Sprawdziliśmy wcześniej firmę, wszystko wydaje się być w porządku. Podpisaliśmy umowę właściwie bez przeczytania. W tym właśnie momencie popełniliśmy błąd. Będąc już w domu wnikliwiej przejrzeliśmy zapisy i coś nam się nie podoba. Takich sytuacji jest niestety wiele. Warto wtedy udać się do prawnika specjalizującego się w prawie pracy. Przeanalizuje dokładnie umowę, wskaże, które zapisy są niewłaściwe. Pomoże odnaleźć wyjście z niekorzystnej sytuacji.

Odwołania

 W naszej karierze zawodowej możemy spotkać się z różnymi sytuacjami. Jedną z bardziej kłopotliwych jest zwolnienie dyscyplinarne. Mamy je uwzględnione w aktach, może to stanowić problem. Pracodawcy mogą nie chcieć nawiązać współpracy mimo naszych tłumaczeń. Jeśli wiec dotknęło nas zwolnienie dyscyplinarne i jesteśmy w pełni przekonani, że było niesłuszne nie należy zostawiać sprawy. Konsultacje z adwokatem pokażą czy mieliśmy rację. Jeśli faktycznie mamy rację, prawnik pomoże nam odwołać się od tej niekorzystnej decyzji.www.umocowana.pl

Kolejnym przykładem mogą być godziny nadliczbowe. Pracowaliśmy ciężko cały miesiąc zostając w firmie po godzinach lub przychodząc w weekendy. Powinniśmy, więc zarobić zadowalającą sumę. Może potrzebujemy pieniędzy na remont domu lub mieszkania, może na nowe auto. W dniu otrzymania wynagrodzenia spotyka nas przykra niespodzianka. Wygląda na to, że nadgodziny nie zostały wliczone do należności. Na odcinku z wypłaty widzimy jakieś tajemnicze odliczenia, których wcześniej tam nie było. Staramy się uzyskać jakieś informacje, ale nic z tego, napotykamy pokrętne tłumaczenia. Porada u prawnika rozjaśni sytuację. Może powinniśmy wytoczyć sprawę o odszkodowanie. Wykwalifikowany adwokat powie nam, co możemy zrobić.

Mamy swoje prawa

Rynek pracy często wymaga od nas przekwalifikowania się i szukania nowego zajęcia. Może się zdarzyć, że trafimy na nieuczciwego pracodawcę. Umowa będzie skonstruowana niezgodnie z prawem. Możliwe, że po jakimś czasie zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie z wątpliwych powodów. Żmudnie przepracowywane godziny nadliczbowe nie zostaną uwzględnione w wynagrodzeniu. To tylko kilka przykładów sytuacji, które mogą nas spotkać. Jeśli już się tak stanie bez wahania powinniśmy udać się do adwokata. Odpowie na wszystkie nasze pytania, doradzi i pomoże rozwiązać problem.

W każdej ze spraw związanych ze stanem prawnym – zarówno w przypadku umów o pracę jak i cywilnoprawnych, regulowanych kodeksem cywilnym – warto w razie wątpliwości poradzić się dobrego adwokata. Wrocław adwokat – tu znajdziesz profesjonalną pomoc.