Bezprawne zwolnienie – kiedy potrzebny jest adwokat

Wrocław adwokat

Rynek pracy jest bardzo dynamiczny, szybko się zmienia. Możemy być zmuszeni do częstych zmian miejsca zatrudnienia. Przy poszukiwaniu swojego miejsca możemy trafić na nieuczciwych pracodawców. W takich sytuacjach musimy wiedzieć gdzie zwrócić się o pomoc.

Wykwalifikowany adwokat doradzi nam w sprawie prawa pracy. Może się zdarzyć, że nie wiedzieliśmy, jakie prawa nam przysługują. Możliwe, że zostaliśmy zwolnieni bezprawnie, może przysługiwać nam odszkodowanie. Wszystkiego dowiemy się w kancelarii prawnej.

Analiza umowy

Znaleźliśmy nową pracę i jesteśmy zadowoleni z siebie. Sprawdziliśmy wcześniej firmę, wszystko wydaje się być w porządku. Podpisaliśmy umowę właściwie bez przeczytania. W tym właśnie momencie popełniliśmy błąd. Będąc już w domu wnikliwiej przejrzeliśmy zapisy i coś nam się nie podoba. Takich sytuacji jest niestety wiele. Warto wtedy udać się do prawnika specjalizującego się w prawie pracy. Przeanalizuje dokładnie umowę, wskaże, które zapisy są niewłaściwe. Pomoże odnaleźć wyjście z niekorzystnej sytuacji.

Odwołania

 W naszej karierze zawodowej możemy spotkać się z różnymi sytuacjami. Jedną z bardziej kłopotliwych jest zwolnienie dyscyplinarne. Mamy je uwzględnione w aktach, może to stanowić problem. Pracodawcy mogą nie chcieć nawiązać współpracy mimo naszych tłumaczeń. Jeśli wiec dotknęło nas zwolnienie dyscyplinarne i jesteśmy w pełni przekonani, że było niesłuszne nie należy zostawiać sprawy. Konsultacje z adwokatem pokażą czy mieliśmy rację. Jeśli faktycznie mamy rację, prawnik pomoże nam odwołać się od tej niekorzystnej decyzji.www.umocowana.pl

Kolejnym przykładem mogą być godziny nadliczbowe. Pracowaliśmy ciężko cały miesiąc zostając w firmie po godzinach lub przychodząc w weekendy. Powinniśmy, więc zarobić zadowalającą sumę. Może potrzebujemy pieniędzy na remont domu lub mieszkania, może na nowe auto. W dniu otrzymania wynagrodzenia spotyka nas przykra niespodzianka. Wygląda na to, że nadgodziny nie zostały wliczone do należności. Na odcinku z wypłaty widzimy jakieś tajemnicze odliczenia, których wcześniej tam nie było. Staramy się uzyskać jakieś informacje, ale nic z tego, napotykamy pokrętne tłumaczenia. Porada u prawnika rozjaśni sytuację. Może powinniśmy wytoczyć sprawę o odszkodowanie. Wykwalifikowany adwokat powie nam, co możemy zrobić.

Mamy swoje prawa

Rynek pracy często wymaga od nas przekwalifikowania się i szukania nowego zajęcia. Może się zdarzyć, że trafimy na nieuczciwego pracodawcę. Umowa będzie skonstruowana niezgodnie z prawem. Możliwe, że po jakimś czasie zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie z wątpliwych powodów. Żmudnie przepracowywane godziny nadliczbowe nie zostaną uwzględnione w wynagrodzeniu. To tylko kilka przykładów sytuacji, które mogą nas spotkać. Jeśli już się tak stanie bez wahania powinniśmy udać się do adwokata. Odpowie na wszystkie nasze pytania, doradzi i pomoże rozwiązać problem.

W każdej ze spraw związanych ze stanem prawnym – zarówno w przypadku umów o pracę jak i cywilnoprawnych, regulowanych kodeksem cywilnym – warto w razie wątpliwości poradzić się dobrego adwokata. Wrocław adwokat – tu znajdziesz profesjonalną pomoc.